دفاع مقدس

تکریم و تعظیم یاد و خاطرات حماسه سازان دفاع مقدس

با دستگیری یک افسر ارشد گارد ریاست جمهوری سابق عراق؛

فاش شدن گوشه‌ای دیگر از

جنایات صدام در کشتار اسرای ایرانی

به گزارش «شیعه نیوز» به نقل از آینده روشن، یک پژوهشگر عراقی با اعلام این مطلب گفت: این افسر بعثی از جلادان ماشین جنایت جنگی صدام علیه مردم عراق و ایران است که در پرونده خود اوراق سیاه بسیار زیادی دارد.

دکتر جنابی افزود: فرد دستگیر شده سرهنگ «عبدالرشید الباطن» نام دارد و بازپرس ویژه گارد ریاست جمهوری عراق در جنگ علیه ملت ایران بوده است.

وی گفت: این افسر بعثی بخوبی به زنان فارسی و فرهنگ و تاریخ ایران مسلط است و قبل از شروع جنگ تحمیلی علیه ایران توسط استخبارات ویژه عراق و صدام برای تحصیل زبان فارسی به تهران اعزام می‌شود.

وی افزود: سرهنگ عبدالرشید در بهار سال 1375 میلادی (اوایل دهه پنجاه هجری شمسی) در رشته زبان و ادبیات فارسی از دانشگاه تهران فارغ التحصیل شده است و با شروع جنگ و تجاوز بعثی‌ها به ایران ماموریت می‌یابد، اسرای ایرانی خط مقدم جبهه‌ها را بازجویی و از آنان کسب اطلاعات نماید.

جنابی اضافه کرد: این افسر بعثی که چند بار به طور مستقیم به صدام گزارش داده بود، به خاطر جنایات جنگی بی‌شمار خود به دریافت و نشان از سردار نگون بخت قادسیه شد.

وی اظهار داشت: عبدالرشید می‌گوید به دستور فرماندهان ارشد ارتش و به ویژه گارد ریاست‌جمهوری که از صدام به طور مستقیم درستور داشتند، بیش از یک هزار اسیر ایرانی را کشته‌ام. این جنایتکار جنگی در جریان بازجویی‌های خود اعتراف می‌کند که اسرای ایرانی را قابل از به شهادت رساندن شکنجه‌های شدید می‌داده است.

جنابی خاطرنشان کرد: جنایات عبدالرشید در سال‌هایی به دستور صدام روی می‌داده است که رژیم بعث عراق مورد حمایت‌های قدرت بزرگ هم چون امریکا، شوروی و سایر کشورهای مدافع حقوق بشر اروپایی قرار داشته است.

وی گفت: عبدالرشید تایید می‌کند که صدام در اعدام بیش از 450 اسیر ایرانی به طور مستقیم و به اتفاق گروهی از همراهان همیشگی خود در تیم حفاظتش دست داشته است.

جنابی بیان داشت: این جنایتکار جنگی، بر روی برخی از اسرای تیرباران شده آهک یا مواد شیمیایی یا اسید می‌پاشید تا اثری از آنها باقی نماند.

جنابی اظهار داشت: به گفته وی عبدالرشید، ماشین جنگی جنایات صدام، شش هزار اسیر ایرانی را به شکل فجیعی به شهادت رسانده است.


نوشته شده در سه شنبه بیست و دوم مرداد ۱۳۹۲ساعت 0:31 توسط سعید عباد اردستانی| |
طبقه بندی: خاطرات آزادگان 

مرجع دریافت قالبها و ابزارهای مذهبی
By Ashoora.ir & Night Skin